Jak vybírat kožený obojek nebo vodítko?


1. Materiál

Asi nejdůležitější věcí je potřeba si uvědomit, že obojky jsou vyráběny s kvalitní přírodní kůže a proto nejsou vhodné delšímu vystavení vody. O kožené obojky je potřeba pečovat. Důležité je například voskování nejlépe nějakým bezbarvým prostředkem na kůži. Dnes je na trhu těchto výrobků široká škála a proto není problém s jejich zakoupením.

2. Obojek, dle typu plemene

Dále je potřeba vybrat obojek, dle typu plemena. Vybírat je možné ze všech obojků nehledě na to jaký je na obojku nápis. Nápis plemene, lze zaměnit a to zdarma (tedy pouze uznaný název plemene v anglickém jazyce). Každé plemeno má svůj charakteristický tvar krku a proto je nutné ve výběru dbát na to, aby obojek pro psa nebyl trestem a byl mu nepříjemný. Například šířka obojku, která se špatně zvolí, omezuje přirozený pohyb psa.

3. Šířka obojku

Je mnoho případů, kdy zákazník zvolí nevhodně široký obojek. Pokud si nevíte rady tak mne neváhejte kontaktovat. Obojek nemá být pro psa určitým druhem trestu nebo podřízenosti a měl by ho tedy vnímat pozitivně. Proto je volba šířky velice důležitá.

4. Obvod krku psa

Toto je asi nejdůležitější část objednávky. Vzhledem k tomu, že se obojky vyrábí na zakázku tak je dobré správně změřit obvod krku psa. Buďto můžete vybrat z nejčastějších velikostí uváděných u každého produktu nebo zvolit vlastní velikost. Vámi udaný rozměr je přizpůsoben přibližně na prostřední dírku obojku. Je tedy možnost kožený obojek utahovat a naopak. POZOR VELIKOSTÍ TEDY NENÍ MYŠLENA CELKOVÁ DÉLKA OBOJKU, ALE OBVOD KRKU PSA.

5. Kožené obojky se vyrábí pouze na zakázku

Je nutné si uvědomit, že obojky se vyrábí na zakázku a každý je originálem i v případě, že vyrábím dva totožné současně. Samozřejmě to zabere mnoho času a proto jsou různé čekací doby, které jsou uváděny ORIENTAČNĚ u každého obojku. Individuálně je možné se dohodnout na jiné dodací době.

6. Vodítko k obojku

Další možností kromě velikosti obojku (lépe řečeno obvodu krku) je možnost zakoupení vodítka. Vodítka se nabízejí klasicky ve dvou provedeních a vždy odpovídají designu obojku. Pokud nemáte o vodítko zájem tak ponechte kolonku výběru, která je u obojku vždy nabízena bez povšimnutí. Kožené vodítko, lze časem dokoupit, nicméně už nikdy nebude 100% barevně totožné. 

7. Nápis na obojek

Poslední věcí je samotný nápis na obojek. Jak jsem, již psal tak název plemene je zdarma. Pokud se jedná o individuální nápis tak je, již placený na základě zvoleného typu. Typy se liší provedením a velikostí. Dále je nutné uvést v jakém provedení nápis požadujete. Tedy, zda chcete zachovat původní nápis na obojku a k němu přidat další nebo jestli chcete nahradit stávající nápis svým vlastním.

8. Objednání výroby obojku Expres

Poslední možností u některých produktů je možnost expresní výroby do 7dnů. Tato služba je ovšem zpoplatněna.

 

Doufám, že jsem vám alespoň trochu pomohl k výběru právě toho vašeho koženého obojku, který bude určitě okrasou vašeho psa.

Design by Stork